Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elita 5 - Harroje Vetmine Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  43

Nëse sonte ndihesh vetëm
dhe ke frikë të shohësh ëndrra
shuaj dritën, ndize zemrën
do të më gjesh mua brenda

Nëse sonte ndihesh vetëm
dhe ke frikë të shohësh ëndrra
shuaj dritën, ndize zemrën
do të më gjesh mua brenda

Dhe lindi kënga e dashurisë, dashurisë
që kurrë për ty s'do ketë mbarim
kjo këngë përjetë mbetet kujtim

Me ty asgjë nuk do ndërroj
le të më falin botën mua
çdo vajzë tjetër që e takoj
bën më tepër të të dua

Me ty asgjë nuk do ndërroj
le të më falin botën mua
çdo vajzë tjetër që e takoj
bën më tepër që të dua

Dhe lindi kënga e dashurisë, dashurisë
që kurrë për ty s'do ketë mbarim
kjo këngë përjetë mbetet kujtim...


Ky tekst u dërgua nga Dj Emotion


Akordet:

A
Nese sonte ndihesh vetem
F#m
Dhe ke frike te shohesh endrra
Bm
Shuaj driten, ndize zemren
E
Do t’me gjesh ti mua brenda

(Strofa 2 vazhdon me te njejtat akorde…teksti nuk po me kujtohet)

D A
Dhe lindi kenga e dashurise…..
D A E
Kjo kenge….

A E
Kjo kenge per ne, mbetet kujtim (vazhdojne akordet e strofes)


Intro

=========================Aadd9==================

e|------------0-----------------------0-----------------------------
B|----------0----0---0-------------0-----0-----0--------------------
G|-------6---------6------------6-----------6-----------------------
D|----7----------------------7--------------------------------------
A|-7---------------------7------------------------------------------
E|------------------------------------------------------------------

==========================F#m==================

e|-------------2---------------------------2-------------------------
B|----------2----2----2-----------------2-----2-----2----------------
G|-------2---------2-----------------2-----------2-------------------
D|----4---------------------------4----------------------------------
A|-4--------------------------4--------------------------------------
E|-------------------------------------------------------------------

===========================Bm==================

e|-------------2----------------------2-------------------------------
B|----------3----3-----3-----------3-----3-----3----------------------
G|--------4---------4-----------4-----------4-------------------------
D|----4----------------------4----------------------------------------
A|-2----------------------2-------------------------------------------
E|--------------------------------------------------------------------

==============================E================

e|-------------0-------------------------0----------------------------
B|----------0-----0----0--------------0-----0-----0-------------------
G|-------1----------1--------------1----------1-----------------------
D|----2-------------------------2-------------------------------------
A|-2-------------------------2----------------------------------------
E|--------------------------------------------------------------------Elita 5
Publikimi: 01/12/1997


Elita 5 - Harroje Vetmine
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Harroje Vetmine".
3. Video është e këngës "Harroje Vetmine", por nuk këndohet nga Elita 5.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

5

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Elita 5:


Komente 2