Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elita 5 - Simfonia E Detit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Mjegullojnë ngadalë
kujtimet e mia
dal pranë detit
dhe më mbyt vetmia

Me kitarë në duar
bëj dy-tri fjalë
me kaltërinë e detit
du për tu çmallë

Me kitarë në duar
bëj dy-tri fjalë
me kaltërinë e detit
du për tu çmallë

Qaj pranë detit
mbi atë breg
deti e hap zemrën
edhe ai flet

Shihe ti o mik
këtë zemër time
edhe unë i kam
po ato mjerime

Shihe ti o mik
këtë zemër time
edhe unë i kam
po ato mjerime

Por s'u bë e imja
ajo s'u bë kurrë
zemra herë ngrin
herë digjet furrë

Asgjë s'ka mbetur
më në jetën time
veç dashurisë së humbur
dhe ato kujtime...

Ky tekst u dërgua nga Mine-em


Akordet:

C=Do
G=Sol
F=Fa
Am=LA
E=Mi

Simfonia e detit
--C
Mjegullohen ngadale
--G
kujtimet e mia
--F
dal prane detit
--Am
dhe me mbyt vetmia
--C
me kitare ne duar
--G
bej dy tri fjale
--F
me kaltrine e detit
--Am
du per tu c'mall.


organo(pershtatur per kitare)
-----------------------|-----------------------|
-----------------------|-----------------------|
-------0---0----------|------0---0-----------|
-2--4--------4--0--2|-2--4-------4--0-----|
-----------------------|-------------------2---|
-----------------------|------------------------|
Kujdes kohet ketu,degjo CD
--------------------------------|----------------------|
--------------------------------|----------------------|
--0--2--4---4--2----0--------|--------0--0--------|
--------------------4----2-0-2|--2--4------4--0---|
--------------------------------|-------------------2-|
--------------------------------|----------------------|

--C
Qaj prane detit
--G
mbi ate breg
--F
deti e hap zemren
--Am
edhe ai flet:

Refreni
--C
shihe ti o mik
--G
kete zemer time
--F
edhe une i kam
--E
po ato mjerime"


organo(shume e bukur)
dy here luaje kete(me duket)
---------------------------------------------|---------------------------------------------|
---------------------------------------------|---------------------------------------------|
--4-4-4-4--2-2-2-2--0-0-0-0-----------|2-2-2-2--0-0-0-0------------------------|
------------------------------------4-4-4-4|-----------4-4-4-4--2-2-2-2------------|
----------------------------------------------|--------------------------------------------|
----------------------------------------------|--------------------------------------------|

pastaj direkt futet pjesa tjeter,awesome
----0-1-0--0h1p0----0--------|------------0h1p0----0-------
----------------------3----1-3-1|----3-5-3-----------3---1-3-1
--2-------------------------------|--0-----------------------------
-----------------------------------|--------------------------------
-----------------------------------|--------------------------------
-----------------------------------|--------------------------------

--C
Po s'u be e imja
--G
ajo s'u be kurre
--F
zemra here ngrin
--Am
e here digjet furre
--C
Asgje s'ka mbetur
--G
me ne jeten time
--F
vec dashurise se humbur
--Am
dhe ato kujtime.

Më Shumë Këngë Nga Elita 5:


Komente 1


Elita 5 - Simfonia E Detit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Simfonia E Detit".
3. Video është e këngës "Simfonia E Detit", por nuk këndohet nga Elita 5.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.