Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elita 5 & Fikrije Lushaku - Ç'ka Me Ka Syri Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  28

C'ka mka syri qe me loton
O dhimte e zemres s'un i mban
Dashnori me ka harru
Dhe me tjetren eshte perqafu
Prej vegjelimit dashnine ja kam fale
Tash po shkon me tjeter gale
2x

A e din oj vajze
C'ka je tuj vepru
A e din or djal
C'ka je tuj vepru
Ne rini ne dhe don me me çu
Ne rini ne dhe don me me çu
Kujtimet e mia prape
Prape kam me i vazhdu
Beso more djale
Per ty jam tuj kendu

Kur vjen Pranvera
Lulet lulezojne
Nje tufe lule
Te vorri te mi çojsh
Besome more djale
Per ty jam tuj pushu
Prej vegjelimit dashnine ta kam fale
Tash po shkon me tjeter gale


Ky tekst u dërgua nga Neta


Akordet:

fig 1---------------------fig2
--------------7--------7-|--10--12--13----13-13-13--13p12------------
-----------8--------8----|--------------------------------------------------------
--------------------------|-----------------------------------------------------
--------9--------9-------|--------------------------------------------------------
-----7--------------------|------------------------------------------------------
---------------------------|-----------------------------------------------------

---10--12--13--15---10h12------------------------------------------------
------------------------------------15---(15)-----15~~~pak vibrato---
-------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------
let's rock
fig3------------------------------------------fig4------fig5
-----------------------------------------------|---------|---perserite------
-----------------------------------------------|---------|--dhe te dyten here-
-----------------------------------------------|---------|------5-----------------
-----------------------------------------------|---5--7-|------3--5--------------
---5---555--555---555--555---555------|--3---5-|---------3-----------
---------------------------------------------0-|---------|-------------------
vargun,qe kendon ajo femra vetem si me siper po vetem ne fund
e thyen
fig6
-------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------
---5----3---5----3----5/3---------------------------------------------------
---3----1---3----1----3/1-------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------Elita 5 & Fikrije Lushaku
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/1992


Elita 5 & Fikrije Lushaku - Ç'ka Me Ka Syri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ç'ka Me Ka Syri".
3. Video është e këngës "Ç'ka Me Ka Syri", por nuk këndohet nga Elita 5 & Fikrije Lushaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Elita 5:


Komente 0