Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elita 5 - Bardh E Zi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  21

Rasti, mbret i botës
themi vazhdimisht,
edhe pse asgjë
nuk po ndodh rastësisht

Koha vjen e shkon
por asgjë nuk ndreq
veten e ngushëllojmë
ka edhe më keq

E kërkojme të djeshmen
nuk e gjejmë askund
çdo fillim, e ka një fund

Në kafiteri, melodi e vjetër
na i zgjon kujtimet
e na kthen në kohë tjetër

Ndodh që e vërteta
shpeshherë quhet rrenë
çdo ditë përsëritet
i njëjti refren

Dikush punon për te jetuar
dikush jeton për të punuar

Bardh e zi
kjo është jeta,
ëndrra zhgënjehet nga e vërteta


Ky tekst u dërgua nga Eduart NonajElita 5
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2004
Muzika: Nexhat Mujovi (Wirusi)
Teksti: Fatmir Muja
Orkestrimi: Nexhat Mujovi (Wirusi)
Studio: Pro Sound


Elita 5 - Bardh E Zi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bardh E Zi".
3. Video është e këngës "Bardh E Zi", por nuk këndohet nga Elita 5.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Elita 5:


Komente 0