Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elita 5 - Fat Në Fatkeqësi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15

Gjysmë engjëll, gjysmë dreq,
N’jetën time hyre ti,
Dhe se di është mirë a keq,
A je fat në fatkeqësi.

Isha humbur isha tretë,
Jetoja si një robot,
Për një dashuri të kotë,
Këndoja këngë e derdhja lot,

Je mallkim prej dashurie,
Por nuk të mbytë,
E mi shkrive ëndërrat,
Vështrimi yt mi vërbon sytë.

Tani qeshem si i çmendur,
Se për vete s’të bëra dot,
Nga pikëllimi shpirti m’digjet,
Dua ta shuaj por e kam kot.

Kur i pashë hijet e zeza
Vizatonin fatin tim,
Përnjëherë më iku shpresa,
Tash e di je veç mallkim.

Ti nuk erdhe e unë mbeta,
I dëshpruar sikur më parë,
Më mbyt kjo vetmi plot njerëz
Ndaj dhe qeshë kur duhet qarë.

Ky tekst u dërgua nga Imi Paloja

Më Shumë Këngë Nga Elita 5:


Komente 0


Elita 5 - Fat Në Fatkeqësi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fat Në Fatkeqësi".
3. Video është e këngës "Fat Në Fatkeqësi", por nuk këndohet nga Elita 5.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.