Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elita 5 - Rastet Kanë Fuqi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  16

Ti ke mall, e unë kam zjarr përsëri,
Edhe nje natë të kalojmë të dy,
Për nesër jo nuk mund të jap llogari,
Kam gjasa për një tjetër dashuri.

Ti më aktron një dashuri të rrallë,
Por kujdes se nuk jam i marrë,
Dhe jam dinak di si të t’përfitoj,
Dhe di shumë shpejt të të harrojë.

E unë e di se ti prap te unë do të vishë,
Pa buzëqeshjen time s’mund të rrishë.
Do t’mungojnë netët magjike pa mua,
Edhe pse kurrë s’të them të dua.

Të më aktron një dashuri të rrallë,
Por kujdes se nuk jam i marrë,
Dhe jam dinak di site t’përfitoj,
Dhe di shumë shpejt të të harrojë.

Rastet kanë fuqi këtë mirë e di,
Pra, shfrytëzoje sonte ti,
Sado që fshehtë
Ta mbajmë këtë dashuri,
Të gjithë e dijnë për ne të dy.

Çdo herë kur jam i qetë,
Punët vijnë në vend të vet.
Kur më kaplon ndonjë mërzi,
Gjej shoqëri.

Ti mos më akuzo
Pse s’ke më për t’më parë,
Por vetëm kujto
Një dashnor të marrë.

Kjo është jeta dhe fati,
Heshtja, mëkati
Mos u pendo ….
Elita 5
Publikimi: 01/12/2004
Muzika: Nexhat Mujovi (Wirusi)
Orkestrimi: Nexhat Mujovi (Wirusi)
Texti: Laurie Ibrahimi
Studio: Pro SoundElita 5 - Rastet Kanë Fuqi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rastet Kanë Fuqi".
3. Video është e këngës "Rastet Kanë Fuqi", por nuk këndohet nga Elita 5.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Elita 5:


Komente 0