Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elita 5 - Sot Këtu Nesër Atje Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Një këngë për ju...
për ne edhe për ju...
një këngë për ju...

Të gjithë në botë
kemi ardhur duke qarë,
lot i dhame jetës,
këngë për t’ia marrë.
per t'ia marre

Gjithmonë do te pendohemi
në rrugët e jetës,
kur jetojmë
larg së vërtetës.

Pse jeta është ëndërr e kotë ?
pse ëndrra ështe
mashtrim në kete botë ?
Pse bota është hije për ne ?
sot jemi këtu,nesër atje.

Të gjithë në jetë
kemi berë ndonjë mëkat,
kush nuk mëson nga gabimet,
Do të gabojë prape
.
Për t’i fshirë mëkatet,
mund të jetë shumë vonë,
vjen një ditë
dhe çdo gjë mbaron.

Sot këtu
e nesër atje,
sot jemi këtu,
e nesër atje,
Mos harro...


Ky tekst u dërgua nga Eduart NonajElita 5
Publikimi: 01/12/2004
Muzika: Nexhat Mujovi (Wirusi)
Teksti: Fatmir Muja
Orkestrimi: Nexhat Mujovi (Wirusi)
Studio: Pro Sound


Elita 5 - Sot Këtu Nesër Atje
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sot Këtu Nesër Atje".
3. Video është e këngës "Sot Këtu Nesër Atje", por nuk këndohet nga Elita 5.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Elita 5:


Komente 0