Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elita 5 - Kitara Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Nuk kemi video për këtë këngë.

Nje kitare teli i keputur
ndali kengen me te bukur
por s'e ndali shiun ne ket qytet

Ku je buza e paputhur
dashuria ime e humbur
n'mes te rruges une po lagem vete

I harruar si nje leter e djegur
ne ket rruge pa adrese kam mbetur

( Refreni )

E urrej shiun kur bie
se nje here ma fiku nje zjarr
nje zjarr dashurie
I urrej lotet e mi
sepse i ngjajne nje shiu
qe me ndau nga ty

Dashuria qe ish dikur
vete kornize pa pikture
qe askund nuk e shoh ne mure

I harruar si nje leter e djegur
ne ket rruge pa adrese kam mbetur

( Refreni )
E urrej shiun kur bie
se nje here ma fiku nje zjarr
nje zjarr dashurie
I urrej lotet e mi
sepse i ngjajne nje shiu

(Refreni)
Urrej shiun kur bie
se nje here ma fiku nje zjarr
nje zjarr dashurie
I urrej lotet e mi
sepse i ngjajne nje shiu
qe me ndau nga ty

Ti ndoshta ishe nje rrufe
qe erdhe shpejt
dhe kur shkove nuk e dita as e di
por engen edhe shpresen
i le te treten neper shi
uuuuuuuu


Ky tekst u dërgua nga dilaj


Publikimi: 31/10/2012Më Shumë Këngë Nga Elita 5:


Komente mbi këtë këngëElita 5 - Kitara
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kitara".
3. Video është e këngës "Kitara", por nuk këndohet nga Elita 5.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.