Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elita 5 - Parajsa Dhe Ferri Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

Po e nis këtë këngë pa adresë
kush e meriton le ta presë
dikush këtu e gjen veten
por s'pajtohet me të vërtetën
askush s'mundet të më mashtrojë
sonte ,vetëm do të kendoj

Unë e di se ti më ndjen
unë e di se ti gënjen
kur për mua të tjerëve u rrëfen

Unë e di se ti më ndjen
unë e di se ti gënjen
kur për mua të tjerëve u rrëfen

Ti më djeg porsi zjarr i fikur
edhe djalli nga ty do të kishte ikur
të dhashë parajsë më dhe ferr
nuk e ndërroj dritën me terr
askush s'mundet të më mashtrojë
sonte vetëm do të këndoj

Unë e di se ti më ndjen
unë e di se ti gënjen
kur për mua të tjerëve u rrëfen

Unë e di se ti më ndjen
unë e di se ti gënjen
kur për mua të tjeërve u rrëfen


Ky tekst u dërgua nga Eduart NonajElita 5
Publikimi: 01/12/2004
Muzika: Nexhat Mujovi (Wirusi)
Teksti: Nexhat Mujovi (Wirusi)
Orkestrimi: Nexhat Mujovi (Wirusi)
Studio: Pro Sound


Elita 5 - Parajsa Dhe Ferri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Parajsa Dhe Ferri".
3. Video është e këngës "Parajsa Dhe Ferri", por nuk këndohet nga Elita 5.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Elita 5:


Komente 0