Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Live Video Kërko Video

Elita 5 & Adelina Ismaili - Ani Moj E Majra  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  16

Komente

Asnjë Koment

01/12/2004

2004-11-30T23:00:00+00:00

Më Shumë Nga

Adelina Ismaili

Orkestrimi:

Nexhat Mujovi (Wirusi)

Këngë e albumit:

"The Best Of"

Këngë e albumit:

"Bardh E Zi"
Ani moj e majra
per steper-o,
Falma njonin saj
me gjithe vetull-o.

Sajnin sun ta fali
se qorrohem-o,
Vetullen sun ta fali
se shemtohem-o.

Ani moj e majra
per steper-o,
Falmi buzte e tua
se po vuaj per to.

Buzen sun ta fali
jam e vogel-o,
i frajgohem shaume
nones se mqorton-o.

Ani moj e majra
per steper-o,
Falma belin tond
se boll te prajta-o.

Ske me mprajt or djale
dhe shaum gjat-o,
Sa te dal pranvera
bajna dasem-o.


Ky tekst u dërgua nga  Eliosshuli
Më Shumë Këngë Nga Elita 5:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet