Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elita 5 - Mos Me Merzit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Mos më mërzit të lutem shko
dikë tjetër ti dashuro
edhe pa faj mos më akuzo
se ti mua nuk më do.

S'mundem me t'vërtetë
t'i kaloj këto netë
se ti kishe qenë
ëndërr vërtetë.

Do të ishte sa më mirë
zemra ime plot dëshirë
të të thotë lamtumirë
se shpirti në shkretëtirë.

Ky tekst u dërgua nga LizaPublikimi: 01/12/1990
Muzika: Nexhat Mujovi (Wirusi)
Orkestrimi: Elita 5


Më Shumë Këngë Nga Elita 5:


Komente 0


Elita 5 - Mos Me Merzit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Me Merzit".
3. Video është e këngës "Mos Me Merzit", por nuk këndohet nga Elita 5.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.