Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elita 5 - Rrezet E Dashurise Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  9

I
dallendushe shko e thuaj
se keshtu smund te rri
diten e nate me bene te vuaj
po çme beri kjo dashuri

dallendushe shko e thuaj
se keshtu smund te rri
diten e nate me bene te vuaj
po çme beri kjo dashuri

me kujtojen çastet e vjetra
sdi çka beje une prej merzise
dhe lexoja ato pak letra
qe ishin rrezet e dashurise

me kujtojen çastet e vjetra
sdi çka beje une prej merzise
dhe lexoja ato pak letra
qe ishin rrezet e dashurise

II
dite e nate gjithe keshtu
asnjehere nuk jam i qete
as me rrihet mua ketu
do te vi une ne ate qytet

dite e nate gjithe keshtu
asnjehere nuk jam i qete
as me rrihet mua ketu
do te vi une ne ate qytet


me kujtojen çastet e vjetra
sdi çka beje une prej merzise
dhe lexoja ato pak letra
qe ishin rrezet e dashurise

me kujtojen çastet e vjetra
sdi çka beje une prej merzise
dhe lexoja ato pak letra
qe ishin rrezet e dashurise

III
me kujtojen çastet e vjetra
sdi çka beje une prej merzise
dhe lexoja ato pak letra
qe ishin rrezet e dashurise

qe ishin rrezet e dashurise
qe ishin rrezet e dashurise

Ky tekst u dërgua nga BesimAgajPublikimi: 01/12/1990
Muzika: Nexhat Mujovi (Wirusi)
Orkestrimi: Elita 5


Më Shumë Këngë Nga Elita 5:


Komente 0


Elita 5 - Rrezet E Dashurise
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rrezet E Dashurise".
3. Video është e këngës "Rrezet E Dashurise", por nuk këndohet nga Elita 5.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.