Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elita 5 - Mohikani I Fundit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Nuk thonë kot
vjen era kah dera
njeriu korr atë që mbjell
kush është i lehtë
do ta marrë era
për mua do të nxjen diell

Në facebook
plot shkrime pa fytyra
sheshin shpirtin
me çdo cmim
une luftoj dhe gjej mënyra
se tradhëtoj kurrë
bendin tim

Jam Mohikani i fundit
këndoj, me këngë luftoj

Bota ime
pesë vija në pentagram
kënga ime
është arma që unë kam

Pesë gishta në dorë
me zemër të përshëndes
ELITA 5 - ELITA 5
gjithmonë unë do të mbes

Komente plot
në rrjetet sociale
ka ngec, nuk ec, nuk shkon
flasin për thashetheme e skandale
asgjë askush nuk ndryshon

Hej hej asgjë nuk duket okay
morali është i grisur
krejt duket deja-vu dhe replay
si gramofon i prishur

Jam Mohikani i fundit
këndoj, me këngë luftoj

Bota ime
pesë vija në pentagram
kenga ime
është arma që unë kam

Pesë gishta në dorë
me zemër të përshëndes
ELITA 5 - ELITA 5
gjithmonë unë do të mbes

Hej hej hej hej hej
ELITA 5

Ky tekst u dërgua nga Ne KeRenditja: Top 200
Publikimi: 05/07/2014


Më Shumë Këngë Nga Elita 5:


Komente 0


Elita 5 - Mohikani I Fundit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mohikani I Fundit".
3. Video është e këngës "Mohikani I Fundit", por nuk këndohet nga Elita 5.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.