Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eliza Hoxha - Kthehu  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Këngë e albumit:

"100%"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2003

2003-11-30T23:00:00+00:00

E kërkoj fytyren tënde,
t'kem prane vetes mu si kur atëhere!
I kërkoj buzet e tua,
ti kam afër veç edhe njëhere!
I kerkoj unë sytë e shkruar,
t'më përjellin si dikur nga pas!
E kërkoj dhe dorën tënde,
t'më ledhatoj pa ndalur ne çdo qast!

Ref. 2x:
Kthehu prapë në ëndrrat e mija!
Kthehu ti ashtu si dikur
Kthema prapë veç edhe njëherë
ti mua lumturinë,
s'do te le me kurrë.

Kërkoj që koha të ec prapa,
të më sjell edhe njëhere tek ti!
Të filloj prapë nga e para,
të vërtetë ta bëj këtë fantazi!

Ref. 2x:
Kthehu prapë në ëndrrat e mija!
Kthehu ti ashtu si dikur
Kthema prapë veç edhe njëherë
ti mua lumturinë,
s'do te le me kurrë.


Ky tekst u dërgua nga VannuAkordet:

Dmin Gmin7
E kërkoj fytyren tënde,
Amin7 Dmin
t'kem prane vetes mu si kur atëhere!
Gmin7
I kërkoj buzet e tua,
Amin Dmin
ti kam afër veç edhe njëhere!
Dmin Gmin7
I kerkoj unë sytë e shkruar,
Amin7 Dmin
t'më përjellin si dikur nga pas!
Dmin Gmin7
E kërkoj dhe dorën tënde,
Amin7 Dmin
t'më ledhatoj pa ndalur ne çdo qast!

Ref:
Dmin Gmin7
Kthehu prapë në ëndrrat e mija!
Amin7 Dmin
Kthehu ti ashtu si dikur..
Dmin Gmin7
Kthema prapë veç edhe njëherë ti mua lumturinë,
Amin7
s'do te le me kurrë.

Kërkoj që koha të ec prapa,
të më sjell edhe njëhere tek ti!
Të filloj prapë nga e para,
të vërtetë ta bëj këtë fantazi!

Ref:
Kthehu prapë në ëndrrat e mija!
Kthehu ti ashtu si dikur..
Kthema prapë veç edhe njëherë ti mua lumturinë,
s'do te le me kurrë.

[Akordet perseriten nga fillimi, ne vargun dhe refrenin e dyte.]


Më Shumë Këngë Nga Eliza Hoxha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet