Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eliza Hoxha - Ëndërrat Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Ende pa hyrë në dhomë, unë thellë
mungesën tënde e ndjej.
E di, nuk do të shoh, nuk do të gjej.
Ende pa prekë këtë shtrat e di,
nuk do të ketë njeri.
Lotët e mi t'i fshijë, me mua të rrijë.

[Refreni]
Fshehtësi janë ëndrrat e mia për ty,
shpresat ikën një nga një,
gjurmët u humbën.
Çmenduri është tani krejt kjo jetë,
e çmendur jam edhe unë që të prita
dhe (prap) të pres,
e mbrëmja shkrihet në mëngjes.

Çdo gjë që më kujton në ty,
m'i sjell lotët në sy.
Dhembja kurrë nuk pushon, vetmia vlon.
Kudo që unë shikoj t'shoh ty,
nuk mundem ta pranoj
se ti më k'tu nuk je,
mua më le.

[Refreni]
Fshehtësi janë ëndrrat e mia për ty,
shpresat ikën një nga një,
gjurmët u humbën.
Çmenduri është tani krejt kjo jetë,
e çmendur jam edhe unë që të prita
dhe (prap) të pres,
e mbrëmja shkrihet në mëngjes.
Eliza Hoxha
Publikimi: 01/12/2003
Teksti: Mithat Sadiku


Eliza Hoxha - Ëndërrat
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ëndërrat".
3. Video është e këngës "Ëndërrat", por nuk këndohet nga Eliza Hoxha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eliza Hoxha:


Komente 0