Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Official Video Kërko Video

Eliza Hoxha - Per Ata Qe S'jane  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  17

Komente

1 🔥

06/05/2007

2007-05-06T17:00:00+00:00Sa letra shkrova pa adrese ku ti dergoj
sa shume dite kaluan sa shume malle dhe lot qe s'pushojne
i gjalle a i vdekur asgje me un nuk di
por brenda meje ti, ende frymon qdo dite

rrefen nje nene,rrefen dhe nje grua e nje femije
o sa shume po lutem edhe un po lutem tani
per ata qe s'jane te humbur diku ne pafund
rrefen edhe kjo kenge
pa force qe te bej me shume

asgje nuk kerkoj ky ankth t'me leshoj
jam lodhur ne pritje por s'mund te heq dore
veq vendin ta di se ku prehesh ti
kurr dhembje nuk do t'me pushoj
ne fund dhe un do tndjehem e lire

asgje s'ka kuptim as kjo pritje qe me shkatrroje
dhembjen se ndalojn as kto vargje qe i kendoj
gjithnje refuzoj te mendoj se ti me nuk je
e si un te besoj kur peng i ksaj ndjenje kam mbet
te gjitha mi morre, nga vetja ime ti
e un tani pres, te pakten veq diqka nga ti
e humbur ne jete me shpresen se do vish
bashk me shume te tjere un ende besoj vertet

asgje nuk kerkoj ky ankth me leshoj
jam lodhur ne pritje por smund te heq dore
veq vendin ta di se ku prehesh ti
kurr dhembje nuk do tme pushoj

asgje nuk kerkoj ky ankth me leshoj
veq vendin ta di se ku prehesh ti (x2)

te gjithve sa shume na mungojne

asgje nuk kerkoj ky ankth me leshoj
jam lodhur ne pritje por smund te heq dore
veq vendin ta di se ku prehesh ti
kurr dhembje nuk do t'me pushoj
ne fund dhe un do ndjehem e lire

asgje nuk kerkoj ky ankth me leshoj
veq vendin ta di se ku prehesh ti


Ky tekst u dërgua nga  laura
Më Shumë Këngë Nga Eliza Hoxha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet