Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eliza Hoxha - Lart Ne Qellin Tim Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Kërkoj nëpër ëndërra
Gjurmët që u tretën diku lartë
Mbeti vetëm hija dhe kujtimi
Diellin shumë shpejt e mbuloi kjo natë

Zemra të thyera bredhin
Si engjuj të vetmuar
Nëpër rrugët e pafund udhëtojnë
Krahet dikush m'i mori
Shtigjet i kam humbur
Heroi më në mua nuk jeton

ref:
Dua të jem lartë
Lart në qiellin tim
Atje ku digjen yjet
Deri në amshim

Ku është ai shkëmb që rrinte i lartë, e rrëzoi era
Përse ti kohë shpinën mua ma kthen
Dua ta ndjej edhe një herëngohtësinë e diellit
Rrezet e arta n'fëmijëri t'më kthejnë

O zot, të lutem më kthe edhe një herë
Në qiellin tim të fluturoj në lumturi, si dikur
O zot ti mos më le në vetminë e nentëve të ftohta
Unë dua të jetoj


Ky tekst u dërgua nga Miss-sickEliza Hoxha
Publikimi: 01/12/2003


Eliza Hoxha - Lart Ne Qellin Tim
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lart Ne Qellin Tim".
3. Video është e këngës "Lart Ne Qellin Tim", por nuk këndohet nga Eliza Hoxha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eliza Hoxha:


Komente 0