Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eliza Hoxha - E Dua Kete Vend Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Lart e poshtë bredhë
Tjetër emocion gjejë
Prapa s'dua të kthej
Dicka më shumë më ngroh
Sa më shumë që shoh
Bukurinë tënde sa më shumë e njoh

S'dua më të lëndohesh
S'dua më ti kështu të trajtohesh
S'dua dhe s'mundem më kështu të duroj
Fytyrën tënde kur dikush shëmton

Se kuptoj këtë apati
Ironi e shprehur s'dua më as ta di
Shumë shpresoj se do ta gjejë
Rrugën time, dritën time
Përgjigjen si të shpëtoj unë ty

Bëjë më shumë dhe thuaj
E dua këtë vend e dua
Tash thuaj me mua
E dua këtë vend e dua
Mund ta ndjesh tani dhe në ajër
Ditë e re po fillon, mos shiko më pas
Ta dua ta mbroj, tutje ta zhvillojë
Kjo është sh'pija ime vehtes ja kujtoj

Ndjejë një turbullimë që më kaplon
Më ngulfatë e më robëron
Edhe një zgjidhje e kërkoj
Nga kjo gjendje sit ë shpëtoj

Se kuptoj këtë apati
Ironi e shprehur s'dua më as ta di
Shumë shpresoj se do ta gjejë
Rrugën time, dritën time
Përgjigjen si të shpëtoj unë ty...

Bëjë më shumë dhe thuaj
E dua këtë vend e dua
Tash thuaj me mua
E dua këtë vend e dua

Bëj më shumë, bëjë më shumë , bëjë më shumë...

Ky tekst u dërgua nga Eliza HoxhaPublikimi: 26/10/2010


Më Shumë Këngë Nga Eliza Hoxha:


Komente 0


Eliza Hoxha - E Dua Kete Vend
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Dua Kete Vend".
3. Video është e këngës "E Dua Kete Vend", por nuk këndohet nga Eliza Hoxha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.