Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eliza Hoxha - Perballe Vetvetes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Shikoj në pasqyrë
e shoh veten time,
flas me të por ajo s'më kupton.
Një dilem
një udhëkryq më shumë
një histori qe kurr nuk mori fund
Thon se koha shum gjera do ti sherooojj
sa do qe i kujtojn e ne fund e kuptojn
se rruget tona ndryshoojjnë heret apo von..

Ref x2:
Ka do qe shkon e vjen
në mes 2 botesh ti je
por vetes dot nuk ja pranon
nooo nooo noooo
shumë vite pas do lëmë
kujtime dhe deshira
rendesi ka vetem kujt i perket..

Vetja të mjafton
vetem kur e kuptoon
jeta ka kuptim vetem kur është mision
një rrugëtimm
plot pasion e shpresë
shijon vertetë vetëm kur vetja t'jeshh
dhe është koha që asnjëherë nuk ndalonn
dhe ne fund e kuptojm
ndoshta mund te jetë vonë
që veten ta korigjojmm
por me nuk është njësoj

Ref.
Ka do qe shkon e vjen
në mes 2 botesh ti je
por vetes dot nuk ja pranon
nooo nooo noooo
shumë vite pas do lëmë
kujtime dhe deshira
rendesi ka vetem kujt i perket..

Në mes asaj qe duhesh
dhe asaj qe deshiron te jesh
duhet te gjendesh vetë
të gjendesh vetëëë..

Ref.
Ka do qe shkon e vjen
në mes 2 botesh ti je
(ka do që shkon)
por vetes dot nuk ja pranon
(huuuoooo)
nooo nooo noooo
shumë vite pas do lëmë
kujtime dhe deshira
rendesi ka vetem kujt i perket..
(rendesi ka vetem,vetem,vetem)
Kujt i perket..


Ky tekst u dërgua nga Inna'89Eliza Hoxha
Renditja: Top 200
Publikimi: 05/06/2011
Festivali: Top Fest 8


Eliza Hoxha - Perballe Vetvetes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Perballe Vetvetes".
3. Video është e këngës "Perballe Vetvetes", por nuk këndohet nga Eliza Hoxha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eliza Hoxha:


Komente 0