Më mbaj mend (për 1 muaj)


Eliza Hoxha - Un Jam Si Ti

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Un Jam Si Ti".
3. Video është e këngës "Un Jam Si Ti", por nuk këndohet nga Eliza Hoxha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Eliza Hoxha - Un Jam Si Ti  (Feat. Etnon)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.6 / Votuan:  23

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Etnon

27/11/2011

2011-11-27T10:01:36+00:00Ka nje djell qe me ndriqon
Si mua edhe ty njesoj
Ndoshta nuk po mundem ta shpjegoj
Sa e lumtur jam qe egzistoj
Nga nje zgjedhje ne bejm qdo dit
Por un nuk zgjodha te jem e till
Sa ndryshe jemi nga jasht
Por me ndegjo ti kur flas
Se per brenda ne jemi njesoj

Ref.2x:
Un jam njesoj si ti
A se sheh ne syt e mi
Kerkoj veq dashuri
Un jam njesoj si ti
Mos me shiko ndryshe ti

Kur me duan un jetoj
Kur luan perjetoj
Qdo gje qe kam jeni Ju
Me besoni ju besoj
Me ndihmoni ju ndihmoj
Sepse qdo gje qe kam jeni Ju
Fati im eshte pjes e ksaj bote
Dua nje jet sikur jeta jote
Dua dashuri qdo her e me shum
Si do te dukej bota
Nese aty nuk jam un

Dua vetem te me kuptosh
Bashk me mua ti te rrugtosh vraposh
Dua te buzqesh edhe mesoj
Jeten time ta gezoj
Nuk kerkoj meshir per mirkuptim
Dhe dua te me duash ti tek ti
Sa ndryshe jemi nga jasht
Por me degjo ti kur flas
Se per brenda ne jemi njesoj

Ref.2x:
Un jam njesoj si ti
A se sheh ne syt e mi
Kerkoj veq dashuri
Un jam njesoj si ti
Mos me shiko ndryshe ti

Kur vjeshta vjen
E bjen shi qe nuk pushon
Fryn nje er qielli gri
Gjethet bien e veton
Tim en gjak
E n'familje harmoni
N'dritare ni femij
Qe ka boten e tij
Jasht e sheh rrugen
Qe grindet me reshjet
Mbrenda baben me gazeten
Nanen me buzqeshjen
Dallon veqori sikur un e ti
E prap sikur na e ndjen vjeshten me shi
Njejt i perjeton krejt
E i prek shpejt
Tona gjonat e rrethanat
I percepton drejt
Jeten e ben njejt
Dallimi eshte te menyra
Nevoja bjen natyra
Se bota osht me ngjyra

Ref.2x:
Un jam njesoj si ti
A se sheh ne syt e mi
Kerkoj veq dashuri
Un jam njesoj si ti
Mos me shiko ndryshe ti


Ky tekst u dërgua nga  aLii006
Më Shumë Këngë Nga Eliza Hoxha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet