Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elizabeta Janaqi
  • Vendlindja:
  • Mirditë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 14 Dhjetor 1992
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♐ Shigjetari
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  73
Këndon kryesisht: e lehtë popullore korçare

Elizabeta Janaqi është këngëtare e njohur. Ajo ka lindur ne 14.12.1992. Vendlindja e saj eshte qyteti i Mirditës, por eshte rritur ne Tirane. Ajo eshte nje kengetare e te gjitha kategorive muzikore. Prej shume vitesh performon live brenda dhe jashte Eshte diplomuar ne akademine e arteve dega kanto. Tashme ka krijuar grupin e saj i cili quhet *Music Gram* dhe ka nje repertor te gjere te nderthurur muzike shqipetare dhe te huaj.

Në Maj 2009, Eliza merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Nje Dashuri Prane Meje".

Më datë 15 Gusht 2018, Elizabeta Janaqi publikon videoklipin "Në Përjetësi".

Më datë 14 Maj 2019, Irma Libohova publikon videoklipin "Hoje-Hoje", në bashkëpunim me Elizabeta Janaqin. Teksti i këngës u shkrua nga Irma Libohova, ndërsa orkestrimi u punua nga Alsked Rrenja. Videoklipi u prodhua nga kompania Fullmoon Production.
Nderkohe po punon per projekte te reja muzikore

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:Komente mbi këtë artist