Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elizabeta Janaqi - Hidhi Brengat Tutje  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

19/09/2018

2018-09-19T12:08:09+00:00Ne mes te duarve koken mbante
dhe lotet i rridhnin rreke,
Trishtimi s'ka bukuri fare
Tek ajo kish veç lezet

REF.:
Hidhi brengat tutje
harro ç'eshte dashuria
çel to porsi gonxhe
s'te sheron vetmia,
zemra jote e paster
si margaritar
ndoshta vjen nje dite
te duhemi si me pare

Ne mes te duarve koken mbante
dhe lotet i rridhnin rreke,
Trishtimi s'ka bukuri fare
Tek ajo kish veç lezet

Dhe koken ngriti menjehere
buzeqeshi hidhur ajo,
me tha se vajze
s'kam qene asnjehere
prandaj nuk me kupton, jo

REF.:
Hidhi brengat tutje
harro ç'eshte dashuria
çel to porsi gonxhe
s'te sheron vetmia,
zemra jote e paster
si margaritar
ndoshta vjen nje dite
te duhemi si me pare


Më Shumë Këngë Nga Elizabeta Janaqi:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet