Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elizabeta Musliu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  120
  • Vendlindja:
  • Gjakovë 
  • Mosha:
  • 49 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Elizabeta Musliu është një këngëtare e njohur. Elizabetë Qarri Musliu, u lind në Gjakovë më 3 Gusht 1971. Studimet themelore i përfundoi në Fakultetin e Arteve në Prishtinë, ku mori titullin Pianiste e Diplomuar, ndërsa studimet posdiplomike i përfundoi në fushën e Pedagogjisë Muzikore në Universitetin “Kiril i Metodij” në Shkup dhe mori titullin Magjistër i Shkencave Muzikore. Nga viti 1993 ka punuar aktivisht si profesoreshë e pianos dhe korepetitore në shkollën e muzikës “Prenk Jakova” ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Sadete Shkodra

Miradije Aliu

Antigona Rustolli

Shpresa Morina

Fikrije Lushaku

Ermira Morina

Sherife Sherifi

Odeta Katundi

Alisa Baraku

Vera Laçi

Tags: Elizabeta Musliu, Elizabeta Qarri


Komente mbi këtë artist