A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Pragu I Shtëpisë

E mbajta une peshën e mallit, me vite mbi shpinë!
Më lodhi, ma hëngri shpirtin me lënjë!
Dhe për gurin kam mall, për armik, mik gjithë njerëzinë!...
Mall për nënë e babë, mall t'u dëgjoj zënë...!!!

Pragun e shtëpise ta shoh dhe njëherë,
Aty ku u linda, ku qava ku qesha...
Të puth farë e fis të dalë nga ajo derë
Ata që më deshën dhe ata që i desha!!!

- poezi nga Elona Bramo Zana


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019