Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pragu I Shtëpisë

E mbajta une peshën e mallit, me vite mbi shpinë!
Më lodhi, ma hëngri shpirtin me lënjë!
Dhe për gurin kam mall, për armik, mik gjithë njerëzinë!...
Mall për nënë e babë, mall t'u dëgjoj zënë...!!!

Pragun e shtëpise ta shoh dhe njëherë,
Aty ku u linda, ku qava ku qesha...
Të puth farë e fis të dalë nga ajo derë
Ata që më deshën dhe ata që i desha!!!

- poezi nga Elona Bramo Zana

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim