Më mbaj mend (për 1 muaj)

U Puthem Sonte

U puthëm sonte përsëri...
Aty, ku mallin dhe zjarrin, si shuajnë dot as lotët,
Aty, ku dashura jep besën dashuri,
U puthëm...
Aty... ku puthet qielli me tokën!

- poezi nga Elona Bramo Zana

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim