A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ti Dhe Unë

Sa e "vogël" jam përkrah teje!
Ti mal gjigand, i patundur!
Unë një zog, të këndoj ndër deje,...
Në gjirin e ngrohtë të rri strukur!

Unë një lule e pemës tënde të artë,
Që çel cdo stinë, dimër e behar!
Më ndez me ngjyrën e kuqe të zjarrtë,
Aromë nga lulet e botës marrë.

Ti det i kaltër dhe unë një valë,
Që shkoj e vi lozonjare në rërë...
Të vi vërdallë me naze, ngadalë,
Në thellësinë e kaltër zhytem e tërë...

- poezi nga Elona Bramo Zana


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019