Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mall

Të isha hëna e artë, do të doja tani.,
Natën të ndriçoja dhe, të ta bëja ditë.
Të të ledhatoja pakëz, të ulësha tek ti.,
Me mall të përqafoja e të puthja sytë!

- poezi nga Elona Bramo Zana


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet