A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Të Prita

Te prita...
Ashtu, me mall, vazhdoj të të pres!
U sfilita...
Kam mbetur vetem, pa fuqi e pa shpresë!

Shikoj pulëbardhat që shkojnë dhe vinë,
Të paktën ato dinë, se ku e kanë shtëpinë!
Unë ndër vite të pres, e ashtu dale ngadale,
Jam thinjur e plakur e me rrudha në ballë!

Degjoj nganjëherë peshpërima të erës,
Thonë të gjithë, se ke ikur pa kthim!
Por unë, sytë e perlotur, nuk ja heq derës,
Një jetë të tërë do të të pres ty, ëngjëlli im!

- poezi nga Elona Bramo Zana


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019