Elona Musaj Poezi
Elona Musaj

Tema: Poezi Për Vendlindjen


Vendlindja

Kur ndodhem larg teje vendi im,
endem rrugeve pa asnje drejtim,
ti je shtepia ime,
me mbush me frymezim.

Te dua pafund,
deri ne adhurim,
ti je e vetmja lutje
dhe i vetmi besim.

Pa kushte i dorezohem,
kesaj dashurie mistike,
vendi im i dashur,
ndjenjat per ty jane fisnike!

- Poezi nga Elona Musaj


- U dërgua nga Elona76 -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0