Elona Musaj Poezi
Elona Musaj

Tema: Poezi Për Mësuesit


Festa E Mesuesit

Ne diten e shtate marsit
mendja tek ti me shkon,
babi im i dashur,
mesuesi Gon.

M'kujtohet kur fletoret,
naten i korrigjoje
dhe si nuk kurseje yje,
kur nxenesit i vleresoje.

Femijet dhe pse te vegjel,
fjalen t'a degjonin,
me prind gjthmone dakord,
se punen t'a respektonin.

Kane kaluar shume vite,
tani je ne pension,
nxenesit e rritur burra,
ndodh qe i takon.

E di qe t'behet qejfi
dhe shume t'emocionon,
kur si te ishin femi,
mesues Goni, prape te thone.

- Poezi nga Elona Musaj


- U dërgua nga Elona76 -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0