Elona Musaj Poezi
Elona Musaj

Albumi I Vjeter

Rastesisht sot e hapa,
albumin e vjeter,
me fotot bardh e zi,
te nje epoke tjeter.

Ngjyrat e kujteses,
e zgjuan trurin tim,
plot me emocione,
u mbush shpirti im.

Vegjeli,femijeri,rini,
momente t'paharrueshme,
m'kalonin para syve,
si nje film bardh e zi.

Fotografite me flasin,
me tregojne plot histori,
mallengjehem per kohen e shkuar,
per familje dhe shoqeri.

Ndjej nostalgji per at kohe,
dhe pse shume pak zoteronim,
tani jemi t'mbushur me gjera,
qe zemren s'e joshin, s'e ngrohin.

- Poezi nga Elona Musaj


- U dërgua nga Elona76 -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0