Elrodi
Elrodi
Elrodi
  • Vendlindja:
  • Shqipëri
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Elrodi është produksion shumë i njohur. Eshte krijuar qe ne vitin 1991 si person fizik. Ne vitin 1997 u kthye ne person juridik, me NIPT J17414006K Eshte nje shoqeri me nje aktivitet 21 vjecar. Marke e regjistruar prane Zyres se Markave e Patentave Regjistruar ne ZSHDA me Nr 15 RDA me 21/01/2008 "Elrodi Music" shpk eshte nje shoqeri me nje aktivitet te gjere artistik dhe tregetar

Ne permbajtjen e saj ka albume –fonograme dhe videograme te krijuara nga kjo shoqeri,duke qene producente dhe prodhues te tyre Ne permbajtjen e saj kjo Shoqeri eshte gjithperfshirese ne te gjithe trevat dhe krahinat e Shqiperise nga jugu ne veri. Per aktivitetin e saj kjo shoqeri ka mare edhe nje cmim nga Business Initiative Direction BDI ku midis gjithe Shoqerive Elrodi Music merr Cmimin e cilesise Era Centuary International quality era award Geneva 2003, Ky cmim ishte nje vleresim per punen cilesore,dhe profesionale e bere nga kjo Shoqeri.ku Elrodi Music renditet midis kompanive te tjera europiane.

Shoqeria "Elrodi Music" shpk eshte Diskografia e Pare e cila filloi te ece ne kete rruge me albumin "Projekt Jon" te kengetarit dhe kantaitorit te njohur Ardit Gjebrea. Albumi "Projekt Jon" eshte albumi i pare me te drejta te plota vuri themelet e te drejtes se autorit, ne Shqiperi pamvaresisht se akoma nuk ishte krijuar Zyra Shqipetare per te drejtat e Autorit

Ne fonoteken e saj jane kengetare te mirenjohur dhe te suksesshem ne public si edhe ne tregun muzikor,duke perfshire gjithe gjeografine e Shqiperise si Fatmira Brecani, Vitore Rusha, Vera Laci, Bujar Qamili, Frederik Ndoci, Rosela Gjylbegu, Gjeto Luca, Dava Gjergji, Zef Beka, Liri Rasha Vitore Matoshi, Jonuz Dela, Nik Rama, Gofile Paopleka, kosovare si: Vell Mziu, Sef Duraj, Sgyrete Behluli, Violete Kukaj etj

Nga Shqiperia e mesme: Pajtim Struga,Valbona Mema, Irma Libohova, Eranda Libohova, Eglantine Toska, Merita Halili etj kengetare te serenatave korcare si Mihallaq Andrea Ermira Babaliu, Vell Korcare endri dhe Stefi, Spiro Roko etj kenge came si refat Sulejmani, Lad Rexhepi, Idajet Ibrahimi.

Apo kengetare te jugut si: Irini Qirjako, Petrit Lulo, Maya, Mariola Kacani, Nertila Vreto, Paro (Perparime Zifla ), Selami Kolonja, Silva Gunbardhi, Rovena Ibrahimi Skifter Etemi, Denisa Gjezo,Juli Cenko Vitori Balili,Bilbilat e Vrionit, Kujtim Shehu, Haxhi Maqellara Grupi i Fierit, si edhe shume kengetare te tradites se fshatit apo qytetit,duke punuar me kompozitore te mirenjohur si Adi Hila, Edi Balili, Edmond zhulali, Shpetim Saraci etj.

Tek "Elrodi Music" shpk bejne pjese edhe kenge te muzikes se lehte si kengetaret Manjola Nallbani, Bleona Qereti, Ardit Gjebrea, Redon Makashi, Eranda Libohova, Ciljeta, Ingrid Gjoni etj

Me fonoteken e saj gjenden te gjitha repertoti I koheve te fundit i Maratona e kenges popullore e qytetare nr 3,4,5,6, ku u perfshine mbi 100 kenge ne cdo maratone, si edhe kengete e shekullit te zhvilluara ne 2010 ku u perfshine mbi 300 kenge,nga kengetaret me te mira dhe kenge te ndyshme nga te gjitha trevat e shqiperise,duke bere nje retrospective te tradites dhe histories se lindjes se kenges se popullit nga kenga me iso –polifonia e deri tek kenget maje –krahi te veriut.

Kjo ka ardhur nga nje bashkepunim me televizionin Clan ku jemi present per nje 5 pese vjecar, Kjo fonoteke e pasur,nga gurra popullore ruhet ne fonoteken e "Elrodi Music" shpk,duke qene nje vlere e pacmuar per popullin dhe historikun e tradites se kenges popullore e qytetare Shqipetare.

Ne fonoteken e saj "Elrodi Music" shpk gjithashtu ka mjaft humore te prodhura ne kete Shoqeri me humoristet me te deghjuar si Behar Mera, Rita Lati Cekja I Beratit, Parodistet e Vlores, me humoristet e esdrades se Tiranes si Vasillaq Vangjeli Met Bega Muharrem Hoxha duke punuar me regjizor si sulejman Dibra, Bujar Kapxhiu, Arjan Culiqi etj.

"Elrodi Music" shpk ne perberjen e saj ka nje staf muzikantesh ku vete administrator eshte nje artist I kompletuar,ka mbaruar akademine e Arteve sot trompisti I Pare I Teatrit te Operes e Baletit, Anetar I Bordit prane ketij Teatri si edhe pedagog ne Akademine e Arteve

Shoqeria "Elrodi Music" shpk, ka qene gjithmone prezente ne aktivitete artistike te zhvilluara si Brenda dhe jashte me kengetaret e saj te mirenjohur,ka qene active ne treg me albume te reja duke vazhduar traditen e njohjes se muzikes popullore e qytetare Fonoteka e Shoqerise Elrodi Music sot eshte ne te gjitha radio televizionet si ne ato kombetar si Tv Klan,radio Alsat, Nacional, euro star, rash ashtu edhe ne tv rajonale, vendore,dhe ne kablloret ku zene nje vend te rendesishem ne programacionin e ketyre Nje vend te rendesishem "Elrodi Music" ze edhe ne televizionin Vendor "Elrodi TV" ku permban pjesen kryesore te programacionit.

Qellimi I Shoqerise "Elrodi Music" eshte te ruaj, te kuroje dhe te perhape muziken tone popullore qytetare dhe ate tradicionale e cila permban vlera te medha kulturore artistike dhe profesionale, per te njohur gurren tone popullore, folkun e larmishem si ne jug e ne veri, si edhe te promovoje kengetare te rinj te cilet e duan dhe e pelqejne kete muzike.

Në vitin 2002, Produksioni Elrodi publikojnë albumin "Me Yjet".

Në vitin 2003, Produksioni Elrodi publikojnë albumin "Gjitmone Elrodi".

Në vitin 2003, Produksioni Elrodi publikojnë albumin "Auto Hits".

Në vitin 2003, Produksioni Elrodi publikojnë albumin "The Best Elrodi Vol.1".

Në vitin 2003, Produksioni Elrodi publikojnë albumin "Summer Hits".

Në vitin 2003, Produksioni Elrodi publikojnë albumin "Kenge Dasme".

Në vitin 2005, Produksioni Elrodi publikojnë albumin "Boom Boom".

Në vitin 2006, Produksioni Elrodi publikojnë albumin "Barbi Silikon Dhe Telefoni".

Në vitin 2006, Produksioni Elrodi publikojnë albumin "Puci Vogel".

Në vitin 2006, Produksioni Elrodi publikojnë albumin "Fustani".

Në vitin 2008, Produksioni Elrodi publikojnë albumin "Maratona E Kenges Popullore Qytetare Shqiptare (Vol.1)".

Në vitin 2009, Produksioni Elrodi publikojnë albumin "Taboni Muzikës Popullore Vol. 1".

Në vitin 2009, Produksioni Elrodi publikojnë albumin "Taboni Muzikës Popullore Vol. 2".

Në vitin 2010, Produksioni Elrodi publikojnë albumin "100 Kenget Popullore Te Shekullit Vol.2".

Në vitin 2010, Produksioni Elrodi publikojnë albumin "100 Kenget Popullore Te Shekullit Vol.1".

Në vitin 2010, Produksioni Elrodi publikojnë albumin "100 Kenget Popullore Te Shekullit Vol.3".

Në vitin 2010, Produksioni Elrodi publikojnë albumin "100 Kenget Popullore Te Shekullit. Vol.4".

Në vitin 2010, Produksioni Elrodi publikojnë albumin "100 Kenget Popullore Te Shekullit Vol.5".

Në vitin 2012, Produksioni Elrodi publikojnë albumin "Nje Here Thone Te Trashegohesh".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 3