Më mbaj mend (për 1 muaj)


Elsa Mulaj - Rock Star
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rock Star".
3. Video është e këngës "Rock Star", por nuk këndohet nga Elsa Mulaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Elsa Mulaj - Rock Star Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Kosova Fest Kids 2016

Komente

Asnjë Koment

12/12/2016

2016-12-12T14:40:19+00:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Rock Star" kënduar nga Elsa Mulaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Dea Muharemi - Rock Star

qeshi mami kur i thash
ujton se un bej mani
kur te ritem dua gjerat ti ndryshoj
do te behem vip(viajpi)

ref.
muzika mua me thret
tango disco dhe break dance (brejk denc)
ritmi me godet si val
do te behem ue rock star (ROCK STAR)

edhe babi hapi syt
me mua sdo ta kesh leht
tundi koken ku i thash me degjo
do te jem yll i vertet(vertet)

ref....

R. Kelly - Rock Star

(feat. Ludacris & Kid Rock)

Lights, sta-sta-stamina, action
I'm a rock star, check the crowd reaction
I'm like, lights, sta-sta-stamina, action
I'm a rock star, check the crowd reaction

I'm like: [Chorus] Hey, you's a rock star baby
Up in the buildin makin the club go crazy
Hey, you's a rock star baby
Throwin a*s like that you must be a rock star baby

[Ludacris]
Imma strum your body, your body like a guitar string
Stuntin in Roberto Cavalli, mami, wit the dime frame
Hotter than tomales, ya probably should be my wild thing
Tell them other chicks mind they own business and let us do our thing
I gots to open you, open, strokin, now you're soakin wet
An' I'm not from Texas, but I hold em, rope em, and I yoke they neck
You gon make a playa choose
Show me what that thang'll do
Class is in session, let me sh-show you a thang or 2
I'll strip ya, I'll strip ya down to your bare minimums
And I'll, I'll lick ya, I'll lick ya down, you takste like cinnamon
And I'll grab a lil bit of that whipped cream
Then I'll put her on her back, get mean
Then I'll get her in the matrix, gotta like lace it
Basically make her scream, at the top of her lungs
Give her shortness of breath
How many times can you cum before I poke you to death
Someone call in the ref
Ludacris is tired of playin
In the middle of the stage with an a*s like that you got everybody sayin

[Chorus]
Hey, you's a rock star baby
Up in the buildin makin the club go crazy
Hey, you's a rock star baby
Throwin a*s like that you must be a rock star baby

[R. Kelly]
Hey, I'm a rock star baby
Fuckin with this weed and patrone got me hazy
Hey, I'm a rock star baby
So put em up if you's a rock star baby

Girl your booty's so swole, how you get them jeans around it?
Girl your booty's so swole, why you think I'm singin bout it?
Hit it hard from the back, then I got to sleep and dream about it
It's like that a*s is crack the way you got me fiendin bout it
I'm tellin you now the way we f*ck gon lead to childbirth
And rockin to this guitar's bout to have me crowd surfin
Kells'll put on a show up until the closed curtains
Then right after the show, backstage a*s hurtin
Call me Scotty, cause girl I'm bout to beam up
Want to getcha, getcha comin up out the D cups
Strokin me hard, strokin me hard, why you got your legs up?
Makin ya sound, makin ya sound like you got the hiccups
Know what you want, cause I'm bout to give what you need
Up in my room you screamin "Hercules! Hercules!"
Man, get Kells and Luda on a track a hit is guaranteed
Everybody on they feet, this is what y'all shirts should read:

Hey, you's a rock star baby
Up in the buildin makin the club go crazy
Hey, you's a rock star baby
Throwin a*s like that you must be a rock star baby
Say, I'm a rock star, baby
Fuckin with this weed and patrone got me hazy
Hey, I'm a rock star baby
So put em up if you's a rock star baby

[R. Kelly & Kid Rock]
I got my drink in my cup
I got my hands in the air
I'm bout to set this bi*ch off, like I'm a rock star, baby

We outta this club
Bout to hit the afterparty
All the ladies comin wit me, cause I'm a rock star, baby

So put your hands up (so put your hands up)
Everybody in the buildin
Come on, dance wit me if you's a rock star

Hey, you's a rock star baby
Up in the buildin makin the club go crazy
Hey, you's a rock star baby
Throwin a*s like that you must be a rock star baby
Say, I'm a rock star, baby
Fuckin with this weed and patrone got me hazy
Hey, I'm a rock star baby
So put em up if you's a rock star baby

Lights, sta-sta-stamina, action
I'm a rock star, check the crowd reaction
I'm like, lights, sta-sta-stamina, action
I'm a rock star, check the crowd reaction

Casi Angeles - Rock Star

Rock Star

Yeah. Oh-oh oh-oh oh-oh, yeaaah. Woo!

Sometimes I walk a little faster
in the school hallway just to get next to you.
Some days I spend a little extra time in the morning, just to impress you.

Guess you don't notice. Guess you don't need this.
Sad, you're not seeing what you're missing.
On the outside shyin' away. On the inside dyin' to say.

I'm unusual. Not so typical. Way too smart to be waiting around.
Tai chi practicing. Snowboard champion. I can fix the flat on your car.
I might even be a rock star. I might even be a rock star.

Sometimes I wish when the phone rings that it would be you saying, "Let's hang out."
Then you'd confess that there's something special between us. Why don't we find out?

You don't even know me. Guess you don't need me.
Why you not seein' what you're missin'?
On the outside shyin' away. On the inside dyin' to say. Woo!

I'm unusual. Not so typical. Way too smart to be waiting around.
Tai chi practicing. Snowboard champion. I can fix the flat on your car.
I might even be a rock star.

If you only knew the real me. I might even be a rock star.
I'm telling you that we are meant to be.
Now wouldn't it be nice if you could see that I really am a rock star.
Yeah-yeah. Woo! Yeah, I really am a rock star. (Hey hey hey!)

Woo! A rock star!
I'm unusual. Not so typical. Way too smart to be waiting around.
Tai chi practicing. Snowboard champion. I can fix the flat on your car.
Rocking it wherever we are. Yeah-yeah!
Yeah, I really am a rock star! Yeah, I really am a rock star!
I am a rock star. Wo-oh-oh. Yeah! Goodnight Everybody!!
[ Edit ] [ Search Google ] [ Feedback Forum ] [ Tell a friend ] [ Configure ]
Më Shumë Këngë Nga Elsa Mulaj:


Komente mbi këtë këngë