Më mbaj mend (për 1 muaj)


Eltina Minarolli - Ain't No Sunshine
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ain't No Sunshine".
3. Video është e këngës "Ain't No Sunshine", por nuk këndohet nga Eltina Minarolli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Eltina Minarolli - Ain't No Sunshine  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Tek Ti Dua Te Jem"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2010

2010-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ain't No Sunshine" kënduar nga Eltina Minarolli.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Eltina Minarolli i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Bill Withers - Ain't No Sunshine

Ain't no sunshine when she's gone
It's not warm when she's away.
Ain't no sunshine when she's gone
And she's always gone too long
Anytime she goes away.

Wonder this time where she's gone
Wonder if she's gone to stay
Ain't no sunshine when she's gone
And this house just ain't no home
Anytime she goes away.

And I know, I know, I know, I know,
I know, I know, I know, I know, I know,
I know, I know, I know, I know, I know,
I know, I know, I know, I know, I know,
I know, I know, I know, I know, I know,
I know, I know,
Hey, I oughta leave young thing alone
But ain't no sunshine when she's gone

Ain't no sunshine when she's gone
Only darkness every day.
Ain't no sunshine when she's gone
And this house just ain't no home
Anytime she goes away.
Anytime she goes away.
Anytime she goes away.
Anytime she goes away.

Ergi Dini & Tuna - Ain't No Sunshine

Ain't no sunshine when she's gone
It's not warm when she's away
Ain't no sunshine when she's gone
And she's always gone too long
Anytime she goes away

Wonder this time where she's gone
Wonder if she's gone to stay
Ain't no sunshine when she's gone
And this house just ain't no home
Anytime she goes away

And I know, I know, I know, I know,
I know, I know, I know, I know, I know,
I know, I know, I know, I know, I know,
I know, I know, I know, I know, I know,
I know, I know, I know, I know, I know,
I know, I know,
Hey, I oughtta leave young thing alone
But ain't no sunshine when she's gone

Ain't no sunshine when she's gone
Only darkness every day
Ain't no sunshine when she's gone
And this house just ain't no home
Anytime she goes away
Anytime she goes away
Anytime she goes away
Anytime she goes away

Alvinn - Ain't No Sunshine

shpirti mthahet si lulja e fundit n'prag t'bores
kur veq i qoj ment nfaktin qka mun mem ik prej dores (tem)
zemra mdhemkur e di qe ylli jem mo s'shkelqen
kur akrepat e ores jon njejtin venat njeri e kom n'men..
po nuk e kom afer..
n'shi mja majt qadrenton kohen mja puth faqet
du me bo realitet andrren
se ky njeri kur e kom ma bjen hanen afer naten
dyrt e parajses hapen me to..
dal rrugeskurgjo pos ftyres saj s'shoh
syt mpikojn lot kur ja nij largsin
buzqeshjet m'vinkur dora saj nftyren tem prap mrin
e du qaq shumsa me krahasu me vij tflakes
buza mdridhet tu e prit takimin e rradhes
e vetmja fjoll e bores qe nuk e shkrin dielli
aint no sunshine with out your smile so smile for me baby

asni moment me ty sem bohet bajat
me ty jom n'gjendje me nejt bashk dit e nat
mundsit jon tjerapo un tdu ty prap
qashtu qysh jemrena edhe jasht-afer edhe larg
ska muri qe na ndanska kurgjo qe na then
sa her tkqyri n'sy e shoh pasqyren e shpirtit tem
tingujt e jetes vin prej fjalve qe ti mi thu
un kom lind veq met tregu qe pafund ty tdu
sa her t'shoh n'dit t're..thom u qel ni rrug e re
qe dor per dore me ec..me fillu yjet mi njeh
e di qysh o me kon n'antarktik kur nuk tkom ty
e di qysh o me kon n'diell kur t'ndjej e t'shoh nsy
ja di vleften jetes qat'her kur ty pran t'kom..
qka do qe boj ka do qe shkojpa ty dita sem shkon..
jom i thjesht n'jet..zemer kom fat qe t'kom fat
pot thom prap..kur je aferskom nevoj me lyp yll nalt

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Eltina Minarolli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë