Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eltina Minarolli - Uragan Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Brenda teje fle nje Uragan,
Ne heshjen tende fshehur forcen mban,
Jo mos ndrysho,

E tretur neper rruget me stuhi,
Me dhimbjen ti ke ecur perseri,
Jo mos ndalo,

Permbi oqeane plot me dallge e me stuhi,
po kerkojne
lotin edhe shpresen e treturur
dot nuk mund ta giejne,
nuk do harrojne

Duhet te ndryshoj,
Jo, koha sme ndalon
Vrapoj te kerkoj

Jo nuk do t´mbaroj
Ajo qe sot filloj,
Vazhdoj te kerkoj

Ooo-ooo-ooo

Oret ikin, ditet po ndryshojne,
Presin dhe akrepat numerojne
Nuk ka me kohe
Nuk ka me kohe, nuk ka me kohe
Jo, jo

Permbi oqeane plot me dallge e me stuhi,
po kerkojne
lotin edhe shpresen e treturur
dot jo jo nuk mund ta giejne,
nuk do harrojne

Duhet te ndryshoj,
Jo, koha sme ndalon
Vrapoj te kerkoj

Jo nuk do t´mbaroj
Ajo qe sot filloj,
Vazhdoj te kerkoj

Jo nuk ka me kohe,
Duhet te ndryshoj,
Jo, jo, Nuk do ndaloj
Duhet te ndryshoj

Duhet te ndryshoj,
Jo, koha sme ndalon
Vrapoj te kerkoj

Jo nuk do t´mbaroj
Ajo qe sot filloj,
Vazhdoj te kerkoj
Eltina Minarolli
Publikimi: 05/11/2016
Muzika: Eltina Minarolli
Teksti: Dea Strica
Orkestrimi: Klodian Qafoku


Eltina Minarolli - Uragan
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Uragan".
3. Video është e këngës "Uragan", por nuk këndohet nga Eltina Minarolli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eltina Minarolli:


Komente 0