Elton Çaça

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Francë 
BIOGRAFIA: Elton Çaça është një autor këngësh i njohur. Themeluesi i Korgelt, autor, kompozitor, arranzhues i lindur në Tiranë. Ky franko-shqiptar, u rrit në një familje të muzikantëve dhe shumë herët me identitetin kulturor aq karakteristik të kryeqytetit shqiptar. I diplomuar në Konservatorin Kombëtar të Muzikës, ai iu bashkua me Ansamblin Folklorik të Tiranës dhe ka marrë pjesë në shumë festivale në Ballkan, ku fiton disa çmime. Në vitin 1997, ai u transferua në Paris, ku filloi studimet pasuniv...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Lider i grupit

Korgelt

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

Besar Likaj

Arjon Gjini

Edmond Xhani

Luan Dagistani

Edmond Veizaj

Aleksander Vezuli

Maliq Lila

Vasil Dede

Kastriot Gjini

Edlir Begolli


Tags: Elton Çaça, Elton Caca, Korgelt

Krijo Një Kartolinë