Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elton Deda

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  49
 • Vendlindja:
 • Tirane 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 47 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Elton Deda është një këngëtar, autor këngësh dhe instrumentist i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop, rock dhe pop-rock. Gjatë karrierës së tij, Elton Deda mori mori pjesë në festivale të ndryshme. Shfaqja e parë e Eltonit në TV ishte në fillim të viteve 80, kur ai këndoi "Koha ne pentagramin tim", dedikuar babait të tij Ferdinant Deda, i cili në atë kohë ishte një dirigjent shumë popullor. Fillimet e tij ishin me grupin "Tingulli i Zjarrtë", dhe ka marrë çmimin "Best Group Award". Elton Deda ishte nje nga artistet më te popullarizuar në vitet '90. Së bashku me ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


I biri i

Ferdinand Dedës

Ish-Anëtar i grupit

Thunder Way

Ish-Anëtar i grupit

Tingulli I Zjarrtë

Instagrami

Zyrtar

Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (3)

5
9
4

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Albi Nako

Endri Prifti

Arben Delaj

Bledar Sejko

Bojken Lako

Erjon Korini

Ylli Baka

Altin Sulku

Ervin Bushati

Evans Rama

Tags: Elton Deda, Thunder Way


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet