Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elton Deda - Nuk Kerkoj Tjeter Njeri Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  20

kam kohe pa e pare,nuk di ku do jete,
at vjeshte te brishte dhe zerin e saj si kristal...
mes zerave te dimrit, mundohem ti flas

as vet nuk e di, pse lodhem ta gjej,
ende ndjej, ndonese ka shume akull mes nesh.
kjo vjeshte e heshtur, dimrin se fsheh.

refreni
se dielli ndricon prape dhe shiu pushon,
nuk di zemra e saj,nga dhimbja renkon,
gjithshka do ta falja qe hapat e saj,te trokisnin prape te une(te une)
ende syte e tu,kane ca lote te pathare
si fshin dot e dashur,ndonse jemi larg...
dhe kurre mos mendo,vetem,sje ne kte bote
sepse ti ke nje njeri...qe te do

as vete nuk e di,pse lodhem ta gjej
ende ndjej,ndonese ka shum akull mes nesh
kjo vjesht e heshtur,dimrin se fsheh...

refreni

ne zemren time,dimri dhe vjeshta me thone per ty
jo mos kerko tjeter njeri

se dielli ndricon prap dhe shiu pushon
nuk di zemra e saj,nga dhimbja renkon
dhe kurr mos mendo,vetem,sje ne kte bote
sepse ti ke nje njeri...qe te do


Ky tekst u dërgua nga 666


Akordet:

intro : G C Cm G

G B7

kam kohe pa e pare, nuk di ku do jete,

Em A A7
at vjeshte te brishte dhe zerin e saj si kristal…

C D G C Cm G
mes zerave te dimrit, mundohem ti flas

G B7
as vet nuk e di, pse lodhem ta gjej,

Em A A7
ende ndjej, ndonese ka shume akull mes nesh.

C D G C B7
kjo vjeshte e heshtur, dimrin se fsheh.

refreni

Em F#
se dielli ndricon prape dhe shiu pushon,

Dm E E7
nuk di zemra e saj,nga dhimbja renkon,

Am D G E E7
gjithshka do ta falja qe hapat e saj,te trokisnin prape te une(te une)

Em F#
ende syte e tu,kane ca lote te pathare

Dm E E7
si fshin dot e dashur,ndonse jemi larg…

Am D G
dhe kurre mos mendo,vetem,sje ne kte bote

C Cm G
sepse ti ke nje njeri…qe te do

as vete nuk e di,pse lodhem ta gjej
ende ndjej,ndonese ka shum akull mes nesh
kjo vjesht e heshtur,dimrin se fsheh…

refreni

ne zemren time,dimri dhe vjeshta me thone per ty
jo mos kerko tjeter njeri

se dielli ndricon prap dhe shiu pushon
nuk di zemra e saj,nga dhimbja renkon
dhe kurr mos mendo,vetem,sje ne kte bote
sepse ti ke nje njeri…qe te doElton Deda
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/1995
Festivali: Festivali i 34-të në RTSH


Elton Deda - Nuk Kerkoj Tjeter Njeri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nuk Kerkoj Tjeter Njeri".
3. Video është e këngës "Nuk Kerkoj Tjeter Njeri", por nuk këndohet nga Elton Deda.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

7

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Elton Deda:


Komente 0