Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elton Deda - Fjalët Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  10

Brez i ri,
k’rrusur ecën
diellin vetëm la!
Fjalët,
kan’ harruar,
s’flitet si më parë!

Një mëndje falur rrjetesh
dritës blu që vret!
Dhe pagjum’si,
që shpirt’n e lirë e merr!

Ref:

Një ditë,
një shpresë,
që s’duhet lënë të vdes!
Fjalët,
janë ato, që duhet t’japin jetë!

Ecim,
ecim rrugësh,
diellin kemi pranë!
Dhe atëher’ do t’ them,
se do t’shohim qartë! o o o
shumë qart

!!! Shumë qart’ !!! o o o , e e !

Str.2

Botë e re,
në ndryshim, që ndjenjat ka bër’ „fli“!
Duart,
nuk ndjejnë më,
se diku tjetër rrijnë!

Me kohën rri dhe flas qart’,
dhe ajo do kohën e saj!
Dhe fjalë, shumë fjalë,
që na mbajnë kaq pranë!

Ref:

Një ditë,
një shpresë,
që s’duhet lënë të vdes!
Fjalët,
janë ato, që duhet t’japin jetë!

Ecim,
ecim rrugësh,
diellin kemi pranë!
Dhe atëher’ do t’ them,
se do t’shohim qartë! o o o , e e !
shumë qart’

!!! Shumë qart’ !!!


Elton Deda - Fjalët
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fjalët".
3. Video është e këngës "Fjalët", por nuk këndohet nga Elton Deda.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Elton Deda:


Komente 0