A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elvana Gjata

Dhe Zemra Ndal ➡ Und Das Herz Hört Auf

 Shqip ➡  Gjermanisht
Not Yet Rated

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Fatbardha


Dhe Zemra Ndal

I)
Një natë me shi
takoj në rastësi
në orë të vonë
një mikun tonë
më thotë miqsisht ooouooo
duhet ta dish
se jeta e tij
nuk je më ti...

REF:
Dhe zemra ndal
sa vite pa u parë
dhe ndjenjat mi zgjon
dhe frymën shtrëngon një fjalë uuuu...
Dhe zemra ndal
sonte të ndajnë fjalë
se jeta e tij
nuk je më ti

oooooo....... uooooooo
të ndan... të ndan....

(Dhe zemra ndal
sonte të ndajnë fjalë)
se jeta e tij
nuk je më ti...

II)
Dhe pyes unë
dua të di më shumë
ti ke të drejtë
të kesh një jetë
po mua nuk më gëzojnë
fjalët që po më thonë
se jeta e tij
nuk je më ti
nuk jam më une

REF:
Dhe zemra ndal
sa vite pa u parë
dhe ndjenjat mi zgjon
dhe frymën shtrëngon një fjalë uuuu...
Dhe zemra ndal
sonte të ndajnë fjalë
se jeta e tij
nuk je më ti

Sot kot mundohem të mos e besoj
asnjë fjalë s'më ngushëllon
më mirë zemra të ndal përgjithmonë
jetën tënde pa mua dëgjoj

REF:
Dhe zemra ndal
sa vite pa u parë
dhe ndjenjat mi zgjon
dhe frymën shtrëngon një fjalë uuuu...
Dhe zemra ndal
sonte të ndajnë fjalë
se jeta e tij
nuk je më ti...


Und Das Herz Hört Auf

1)
In einer regnerischen Nacht,
treffe ich zufällig,
sehr spät,
einen Freund
er sagt mir freundschaftlich,
du musst wissen,
dass du sein Leben,
nicht mehr bist...

REF:
Und das Herz hört auf,
so viele Jahre nicht geseh´n
und die Gefühle kommen hoch
und ein Wort lässt mir den Atem weg uuu...
Und das Herz hört auf
Heute trennen dich Wörter
Weil sein Leben
bist nicht mehr du.

ooooo...uooooo
trennen dich...trennen dich...
(Und das Herz steht still
Heute trennen dich Wörter.)
Weil sein Leben
bist nicht mehr du.

2)
Und ich frage,
will mehr wissen.
Du hast das Recht,
ein Leben zu haben,
Ohne mich- :(
es betrüben mich,
die Wörter, die man mir sagt,
dass sein Leben
du nicht mehr bist.
Ich nicht mehr bin!

REF:
Und das Herz hört auf,
so viele Jahre nicht geseh´n
und die Gefühle kommen hoch
und ein Wort lässt mir den Atem weg uuu...
Und das Herz hört auf
Heute trennen dich Wörter
Weil sein Leben
bist nicht mehr du.

Heut versuch ich´s nicht zu glauben.
Kein Wort muntert mich auf.
Es ist besser das Herz hört auf für immer,
Ich höre dein Leben ohne mich!

REF:
Und das Herz hört auf,
so viele Jahre nicht geseh´n
und die Gefühle kommen hoch
und ein Wort lässt mir den Atem weg uuu...
Und das Herz hört auf
Heute trennen dich Wörter
Weil sein Leben
bist nicht mehr du...

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019