A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elvana Gjata Feat. Flori

Kuq E Zi Je Ti ➡ You Are Red And Black

 Shqip ➡  Anglisht
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Nrmca93


Kuq E Zi Je Ti

Ohhh Oooooooo Ohhh Oooooooo
Ohhh Oooooooo Ohhh Oooooooo

ALBANI: SHAKO HOXHA, çfarë po ndodh realisht, na thuaj diçka... Ti je aty pranë, e ke parë me mirë se çfarë ka ndodhur. Çfarë ishte ai, ai flamur? Ajo banderolë... nuk e di çfarë mund ta quajmë, që valvitej tek ai mini-helikopter le t'themi?

SHAKO HOXHA: Ai ishte flamuri më i bukur ne botë ALBAN!! [jehone]

ELVANA:
Jemi ne, jemi ne
Vijmë nga trojet tona
Nuk na ndal dot askush, fluturon shqiponja.
Po therrët toka jonë , lisa edhe male.
Se ne jemi një Komb Shqiperi e madhe.

Unë jam kuq e zi , kuq e zi.
Jam Unë dhe Ti , kuq e zi.
Me ty zemren kemi sot
O flamuri më i bukur n'botë
Me ty zemren kemi sot
O flamuri më i bukur n'botë.

Kuq e zi oh heeej oh hej
Kuq e zi oh heeej oh hej
Kuq e zi oh heeej oh hej
Kuq e zi oh heeej oh hej

FLORI:
Je një formë, jem' një gjak,
Asnjëher' nuk ike.
Jemi Ne jemi Ne,
Shqipëri etnike.
Po thërret toka jonë , lisa edhe male.
Se ne jemi një Komb Shqipëri e madhe.

ELVANA:
Unë jam kuq e zi , kuq e zi.
Jam Unë dhe Ti , kuq e zi.
Me ty zemren kemi sot
O flamuri më i bukur n'botë
Me ty zemren kemi sot
O flamuri më i bukur n'botë.

Kuq e zi oh heeej oh hej
Kuq e zi oh heeej oh hej
Kuq e zi oh heeej oh hej
Kuq e zi oh heeej oh hej

Unë jam kuq e zi , kuq e zi.
Jam Unë dhe Ti , kuq e zi.
Me ty zemren kemi sot
O flamuri më i bukur n'botë
Me ty zemren kemi sot
O flamuri më i bukur n'botë.


You Are Red And Black

It's us, it's us,
We come from our territory.
Nobody can separate us.
The Albanian Eagle flies,
Our land is calling,
The oaks and mountains
Because we are one nation
Greater Albania.
I am red and black, red and black,
Me and you are, red and black.
We have you with all our heart today,
Oh the most beautiful flag in the world.
We have you with all our heart today,
Oh the most beautiful flag in the world.
Red and black, oh hey, oh hey
Red and black, oh hey, oh hey
Red and black, oh hey, oh hey
Red and black, oh hey, oh hey
We are one force, we are one blood
You never went away
We are, we are
Greater Albania.
Our land is calling,
The oaks and mountains
Because we are one nation
Greater Albania.
I am red and black, red and black,
Me and you are, red and black.
We have you with all our heart today,
Oh the most beautiful flag in the world.
We have you with all our heart today,
Oh the most beautiful flag in the world.
Red and black, oh hey, oh hey
Red and black, oh hey, oh hey
Red and black, oh hey, oh hey
Red and black, oh hey, oh hey
I am red and black, red and black,
Me and you are, red and black.
We have you with all our heart today,
Oh the most beautiful flag in the world.
We have you with all our heart today,
Oh the most beautiful flag in the world.

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019