A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elvana Gjata

Njesoj ➡ Ίδιοι

 Shqip ➡  Greqisht
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Serenay


Njesoj

Më mbaj
Me vete më mbaj
A jam sot, a jam sot
Si isha dje, si isha dje
Në zemër dhe në mëndje
E di që ti m'do
E di që ti m'do
Dhe pse s'jemi bashkë
E di që ti m'do
Ne jemi njësoj, ne jemi njësoj
Dhe pse larg më ke
Ne jemi njësoj

[Ref.:] (x2)
Shpirti po më digjet
Me t'parë
Se shumë vështirë e kam unë
Me t'fal
Sytë që s'po të shohin
M'janë tharë
Se jemi ndarë, se jemi ndarë

Se ti gjithmonë m'ke dashtë mbas vetes
Unë njësoj t'kom dashtë mbas vetes
Edhe kur... (shhh) mbas vetes
Gjithmonë mbas vetes
Se unë e di
Sa më do ti, unë e di
Bëhet më mirë
Një dite do bëhet edhe më mirë
Psycho për ty
Unë jam psycho për ty
Psycho jemi të dy
Njësoj të dy, njësoj të dy
Jo, ti mos e mendo
Asnjëherë, jo, mos e mendo
Se nuk t'harroj unë ty

[Ref.:] (x2)
Shpirti po më digjet
Me t'parë
Se shumë vështirë e kam unë
Me t'fal
Sytë që s'po të shohin
M'janë tharë
Se jemi ndarë, se jemi ndarë


Ίδιοι

Κράτα με
Κράτα με μαζί σου
Είμαι άραγε σήμερα, είμαι άραγε σήμερα
Όπως ήμουν χθες, όπως ήμουν χθες
Στην καρδιά και στο μυαλό
Ξέρω ότι μ'αγαπάς
Ξέρω ότι μ'αγαπάς
Κι ας μην είμαστε μαζί
Ξέρω ότι μ'αγαπάς
Είμαστε ίδιοι, είμαστε ίδιοι
Κι ας είμαι μακρυά σου
Είμαστε ίδιοι

[ΡΕΦ.:] (Χ2)
Καίγεται η ψυχή μου
Για να σε δω
Γιατί μού είναι πολύ δύσκολο
Να σε συγχωρέσω
Τα μάτια που δε σε βλέπουν
Μού έχουν ξηρανθεί
Γιατί έχουμε χωρίσει, γιατί έχουμε χωρίσει

Γιατί εσύ πάντα με ήθελες κοντά σου
Εγώ το ίδιο σε ήθελα κοντά μου
Κι όταν...(σσσσ) κοντά μου
Πάντα κοντά μου
Γιατί το ξέρω
Πόσο μ'αγαπάς, εγώ το ξέρω
Γίνεται καλύτερο
Μια μέρα θα γίνει ακόμα καλύτερο
Τρελή για σένα
Εγώ είμαι τρελή για σένα
Είμαστε και οι δυο τρελοί
Ίδιοι και οι δυο, ίδιοι και οι δυπ
Όχι, μην το σκέφτεσαι
Ποτέ, όχι μην το σκέφτεσαι
Γιατί δε σε ξεχνώ

[ΡΕΦ.:] (Χ2)
Καίγεται η ψυχή μου
Για να σε δω
Γιατί μού είναι πολύ δύσκολο
Να σε συγχωρέσω
Τα μάτια που δε σε βλέπουν
Μού έχουν ξηρανθεί
Γιατί έχουμε χωρίσει, γιατί έχουμε χωρίσει

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019