Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elvana Gjata - Dhe Zemra Ndal  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  100

Teksti:

Ardit Roshi

Orkestrimi:

Darko Dimitrov

Muzika, Teksti & Orkestrimi:

Flori Mumajesi

Këngë e albumit:

"Afer Dhe Larg"

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2009

Komente

1 🔥

19/11/2009

2009-11-18T23:00:00+00:00

I)
Një natë me shi
takoj në rastësi
në orë të vonë
një mikun tonë
më thotë miqsisht ooouooo
duhet ta dish
se jeta e tij
nuk je më ti...

REF:
Dhe zemra ndal
sa vite pa u parë
dhe ndjenjat mi zgjon
dhe frymën shtrëngon një fjalë uuuu...
Dhe zemra ndal
sot vetem nga nje fjalë
se jeta e tij
nuk je më ti

oooooo... uooooooo
të ndan... të ndan...

(Dhe zemra ndal
sonte të ndajnë fjalë)
se jeta e tij
nuk je më ti...

II)
Dhe pyes unë
dua të di më shumë
ti ke të drejtë
të kesh një jetë
po mua nuk më gëzojnë
fjalët që po më thonë
se jeta e tij
nuk je më ti
nuk jam më une

REF:
Dhe zemra ndal
sa vite pa u parë
dhe ndjenjat mi zgjon
dhe frymën shtrëngon një fjalë uuuu...
Dhe zemra ndal
sot vetem nga nje fjalë
se jeta e tij
nuk je më ti

Sot kot mundohem të mos e besoj
asnjë fjalë s'më ngushëllon
më mirë zemra të ndal përgjithmonë
jetën tënde pa mua dëgjoj

REF:
Dhe zemra ndal
sa vite pa u parë
dhe ndjenjat mi zgjon
dhe frymën shtrëngon një fjalë uuuu...
Dhe zemra ndal
sot vetem nga nje fjalë
se jeta e tij
nuk je më ti...


Ky tekst u dërgua nga Ronnie
Më Shumë Këngë Nga Elvana Gjata:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet