Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elvana Gjata - Dhe Zemra Ndal (Remix)  (Feat. Flori)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  37

Teksti:

Ardit Roshi

Muzika, Teksti & Orkestrimi:

Flori Mumajesi

Këngë e albumit:

"Afer Dhe Larg"

Komente

2 🔥

Featuring

Flori Mumajesi

01/12/2011

2011-11-30T23:00:00+00:00(FLORI 2x)
Unë do te jem me ty kudo qe ti je
me numrin tim te fatit 58
bej sikur nuk e ke
sikur ti nuk e sheh
e di ti, e di shume mire perse

(ELVANA)
Një natë me shi
takoj në rastësi
në orë të vonë
një mikun tonë
më thotë miqsisht ooouooo
duhet ta dish
se jeta e tij
nuk je më ti...

REF:
Dhe zemra ndal
sa vite pa u parë
dhe ndjenjat mi zgjon
dhe frymën shtrëngon një fjalë ouuuu...
Dhe zemra ndal
sot vetëm nga një fjalë
se jeta e tij
nuk je më ti

(FLORI 2x)
Unë do te jem me ty kudo qe ti je
me numrin tim te fatit 58
bej sikur nuk e ke
sikur ti nuk e sheh
e di ti, e di shume mire perse

(ELVANA)
Dhe pyes unë
dua të di më shumë
ti ke të drejtë
të kesh një jetë
(po mua) nuk më gëzojnë
fjalët që po më thonë
se jeta e tij
nuk je më ti
nuk jam më une...

REF:
Dhe zemra ndal
sa vite pa u parë
dhe ndjenjat mi zgjon
dhe frymën shtrëngon një fjalë uuuu...
Dhe zemra ndal
sot vetëm nga një fjalë
se jeta e tij
nuk je më...

(FLORI 2x)
Unë do te jem me ty kudo qe ti je
me numrin tim te fatit 58
bej sikur nuk e ke
sikur ti nuk e sheh
e di ti, e di shume mire perse

E di shume mire perse


Ky tekst u dërgua nga  rina   Leonnora
Më Shumë Këngë Nga Elvana Gjata:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet