A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Top 200

Elvana Gjata - Mengjesi I Kesaj Here


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  40

20/06/2014

2014-06-20T21:28:23

Muzika:

Flori Mumajesi

Teksti:

Flori Mumajesi
Mëngjesi i kësaj here,
të shtrir vetëm më gjen
Sepse ai ka ikur
dhe ndoshta më nuk vjen
Mëngjesi i kësaj here,
të shtrirë vetëm më gjen
Si s'të erdhi pak gjynah,
të më lije vetëm
Mëndja zemër çfarë të tha
kur e mbylle derën

REF. x2:
Nuk dot them asnjë mallkim për ty
Nuk dot them asnjë urim për ty
Do mbetem unë ajo, ajo
Që zemrën ja lëndove

Si s'të erdhi pak gjynah,
të më lije vetëm
Mëndja zemër çfarë të tha
kur e mbylle derën

REF. x2:
Nuk dot them asnjë mallkim për ty
Nuk dot them asnjë urim për ty
Do mbetem unë ajo, ajo
Që zemrën ja lëndove


Ky tekst u dërgua nga Fatime


teksteshqip.com © 2007 - 2018