Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elvana Gjata - Mengjesi I Kesaj Here  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  47

Muzika, Teksti & Orkestrimi:

Flori Mumajesi

Këngë e albumit:

"Acoustic Live Sessions Ep"

Komente

2 🔥

01/12/2013

2013-11-30T23:00:00+00:00

Mëngjesi i kësaj here,
të shtrir vetëm më gjen
Sepse ai ka ikur
dhe ndoshta më nuk vjen
Mëngjesi i kësaj here,
të shtrirë vetëm më gjen
Si s'të erdhi pak gjynah,
të më lije vetëm
Mëndja zemër çfarë të tha
kur e mbylle derën

REF. x2:
Nuk dot them asnjë mallkim për ty
Nuk dot them asnjë urim për ty
Do mbetem unë ajo, ajo
Që zemrën ja lëndove

Si s'të erdhi pak gjynah,
të më lije vetëm
Mëndja zemër çfarë të tha
kur e mbylle derën

REF. x2:
Nuk dot them asnjë mallkim për ty
Nuk dot them asnjë urim për ty
Do mbetem unë ajo, ajo
Që zemrën ja lëndove


Ky tekst u dërgua nga Fatime
Më Shumë Këngë Nga Elvana Gjata:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet