A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Top 200

Elvana Gjata - Veç Nje Pike


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  38

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

09/02/2018

2018-02-09T10:16:59

Lyrics:

Elvana Gjata

Music & Lyrics:

Pirro Çako

Arrangement:

Darko Dimitrov

Song from the album:

"3"


Pa ty tani
çdo gjë është gri
dhe dielli ditën duket
bardhë e zi.
Pa ty tani
s’ka më magji
çdo ditë një shije ka
pa histori.

Të të shoh njëherë sa m’ka marr malli
me ma kthy buzëqeshjen që m’ka shku’.
Një takim të fundit me ty për së gjalli
me këtë këngë të trishtë do t’kisha ftu’.

Refren
Veç një pikë t’më kishe dashtë ti
veç një pikë më shumë se veten
jetën sot do t’kishim gëzu’.
Veç një pikë t’më kishe prit ti
sikur mos më kishe ik ti
për dashninë, do t’kishim knu’.

Pa ty tani
një Zot e di
sa lutem unë të ndodhi një çudi.
Pa ty tani
a mund të pi
një gotë me fund që shpirti të mos ngrij.
Të të shoh njëherë sa m’ka marr malli
me ma kthy buzëqeshjen që m’ka shku’.
Një takim të fundit me ty për së gjalli
me këtë këngë të trishtë do t’kisha ftu’.

Refren
Veç një pikë t’më kishe dashtë ti
veç një pikë më shumë se veten
jetën sot do t’kishim gzu’.
Veç një pikë t’më kishe prit ti
sikur mos më kishe ik ti
për dashninë, do t’kishim knu’.


Lyrics submited by  Tonnidase-Cards (2)

2018-07-25 23:37:47
Dielli diten duket bardhe e zi
U krijua nga VANESA 2018-07-25 13:05:29
Pa ty tani
çdo gjë është gri
dhe dielli ditën duket
bardhë e zi.

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019