A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Top 200

Elvana Gjata - Gjërat Kanë Ndryshuar


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  54

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

09/02/2018

2018-02-09T10:16:59

Music & Lyrics:

Pirro Çako

Lyrics:

Elvana Gjata

Arrangement:

Darko Dimitrov

Song from the album:

"3"
E tani në dhomën time vetëm
Rastësisht më je kujtuar
Si u bëmë nga gjithçka në një asgjë
E sa herë jemi betuar, kurrë s'do ishim zëvendësuar
Mesa duket gjërat kanë ndryshuar

E tani në dhomën time vetëm fjalët tona m'u kujtuan
Si rrëfim i një përralle të pashkruar
Ti për mua ishe rreze dielli, unë për ty një gur i çmuar
Mesa duket gjërat kanë ndryshuar

Ishte histori e bukur shumë
S'e shpëtuam dot as ti, as unë
Në miliona kombinime si kjo histori
Më nuk do të gjejmë as unë, jo as ti

E tani në dhomën time vetëm s'mund të fle
Se dhimbja më le zgjuar
Si u bëmë nga gjithçka në një asgjë
Asnjëherë s'kemi besuar
Dikush nga ne, do ish larguar
Mesa duket gjërat kanë ndryshuar

Ishte histori e bukur shumë
S'e shpëtuam dot as ti, as unë
Në miliona kombinime si kjo histori
Më nuk do të gjejmë as unë, jo as ti

Ishte histori e bukur shumë
S'e shpëtuam dot as ti, as unë
Në miliona kombinime
Ne do e vuajmë, ne do e vuajmë
Por nuk do të gjejmë as unë, jo as ti

Ooh, ooh


Lyrics submited by  TonnidasChords

G#m F#
E tani në dhomën time vetëm
E D#m
Rastësisht më je kujtuar
G#m F# C#m
Si u bëmë nga një gjithçka në një asgjë
G#m F# E D#m
E sa herë jemi betuar, kurrë s'do ishim zëvendësuar
C#m D#m G#m
Mesa duket gjërat kanë ndryshuar

G#m F# E D#m
E tani në dhomën time vetëm fjalët tona m'u kujtuan
G#m F# C#m
Si rrëfim i një përralle të pashkruar
G#m F# E D#m
Ti për mua ishe rreze dielli, unë për ty një guri çmuar
C#m D#m G#m
Mesa duket gjërat kanë ndryshuar

C#m D# G#m
Ishte histori e bukur shumë
C#m D# G#m
S'e shpëtuam dot as ti, as unë
C#m D# G#m
Në miliona kombinime si kjo histori
C#m D#m G#m
Më nuk do të gjejmë as unë, jo as ti

(G#m/F#/E)

E tani në dhomën time vetëm s'mund të fle
Se dhimbja më le zgjuar
Si u bëmë nga një gjithçka në një asgjë
Asnjëherë s'kemi besuar
Dikush nga ne, do ish larguar
Mesa duket gjërat kanë ndryshuar

Ishte histori e bukur shumë
S'e shpëtuam dot as ti, as unë
Në miliona kombinime si kjo histori
Më nuk do të gjejmë as unë, jo as ti

Ishte histori e bukur shumë
S'e shpëtuam dot as ti, as unë
Në miliona kombinime
Ne do e vuajmë, ne do e vuajmë
Por nuk do të gjejmë as unë, jo as ti

Ooh, ooh

e-Cards (3)

U krijua nga ANA 2018-07-09 21:11:35
E tani në dhomën time
vetëm s'mund të fle
Se dhimbja më le zgjuar
Si u bëmë nga një gjithçka
U krijua nga elda mirena 2018-04-06 16:35:01
E tani në dhomën time vetëm
Rastësisht më je kujtuar
U krijua nga Natalia 2018-02-24 20:17:27
Ishte histori e bukur shumë
S'e shpëtuam dot as ti, as unë

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019