Më mbaj mend (për 1 muaj)


Elvana Gjata - Gjërat Kanë Ndryshuar

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gjërat Kanë Ndryshuar".
3. Video është e këngës "Gjërat Kanë Ndryshuar", por nuk këndohet nga Elvana Gjata.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Elvana Gjata - Gjërat Kanë Ndryshuar  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  61

Teksti:

Elvana Gjata

Muzika & Teksti:

Pirro Çako

Orkestrimi:

Darko Dimitrov

Këngë e albumit:

"3"

Komente

Asnjë Koment

09/02/2018

2018-02-09T09:16:59+00:00

E tani në dhomën time vetëm
Rastësisht më je kujtuar
Si u bëmë nga gjithçka në një asgjë
E sa herë jemi betuar, kurrë s'do ishim zëvendësuar
Mesa duket gjërat kanë ndryshuar

E tani në dhomën time vetëm fjalët tona m'u kujtuan
Si rrëfim i një përralle të pashkruar
Ti për mua ishe rreze dielli, unë për ty një gur i çmuar
Mesa duket gjërat kanë ndryshuar

Ishte histori e bukur shumë
S'e shpëtuam dot as ti, as unë
Në miliona kombinime si kjo histori
Më nuk do të gjejmë as unë, jo as ti

E tani në dhomën time vetëm s'mund të fle
Se dhimbja më le zgjuar
Si u bëmë nga gjithçka në një asgjë
Asnjëherë s'kemi besuar
Dikush nga ne, do ish larguar
Mesa duket gjërat kanë ndryshuar

Ishte histori e bukur shumë
S'e shpëtuam dot as ti, as unë
Në miliona kombinime si kjo histori
Më nuk do të gjejmë as unë, jo as ti

Ishte histori e bukur shumë
S'e shpëtuam dot as ti, as unë
Në miliona kombinime
Ne do e vuajmë, ne do e vuajmë
Por nuk do të gjejmë as unë, jo as ti

Ooh, ooh


Ky tekst u dërgua nga  TonnidasAkordet:

G#m F#
E tani në dhomën time vetëm
E D#m
Rastësisht më je kujtuar
G#m F# C#m
Si u bëmë nga një gjithçka në një asgjë
G#m F# E D#m
E sa herë jemi betuar, kurrë s'do ishim zëvendësuar
C#m D#m G#m
Mesa duket gjërat kanë ndryshuar

G#m F# E D#m
E tani në dhomën time vetëm fjalët tona m'u kujtuan
G#m F# C#m
Si rrëfim i një përralle të pashkruar
G#m F# E D#m
Ti për mua ishe rreze dielli, unë për ty një guri çmuar
C#m D#m G#m
Mesa duket gjërat kanë ndryshuar

C#m D# G#m
Ishte histori e bukur shumë
C#m D# G#m
S'e shpëtuam dot as ti, as unë
C#m D# G#m
Në miliona kombinime si kjo histori
C#m D#m G#m
Më nuk do të gjejmë as unë, jo as ti

(G#m/F#/E)

E tani në dhomën time vetëm s'mund të fle
Se dhimbja më le zgjuar
Si u bëmë nga një gjithçka në një asgjë
Asnjëherë s'kemi besuar
Dikush nga ne, do ish larguar
Mesa duket gjërat kanë ndryshuar

Ishte histori e bukur shumë
S'e shpëtuam dot as ti, as unë
Në miliona kombinime si kjo histori
Më nuk do të gjejmë as unë, jo as ti

Ishte histori e bukur shumë
S'e shpëtuam dot as ti, as unë
Në miliona kombinime
Ne do e vuajmë, ne do e vuajmë
Por nuk do të gjejmë as unë, jo as ti

Ooh, ooh

Kartolina (3)

13
0
0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Elvana Gjata:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet