Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elvira Fjerza - Nate E Dite Lotoj Prej Mallit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Nate e dite lotoj prej mallit
Shume po I lutem zogut te malit
Me memfal kraht me fluturue nkraht e shqipes me pushue

Ku ekam votren ku e kam pragun ku e kam gjuhes ku e kam gjakun 2x

Flas me veti vej cudi ku egjej forcen si mund te rri larg atdheut ne vend te huj mem kalb toka e tjeter kujt

Ku snjoh gjak as dhe as gur kur nuk shoh shqipen ne flamur

Kur nigjon zanin e Djalit fluturim shqiponja e malit e ve doren permbi zemer fal me shnet themer mbi emer

Gjith shqiptarve larg atdheut qysh nga koha e skenderbeute


Ky tekst u dërgua nga MarigonaElvira Fjerza
Publikimi: 25/11/2022
Muzika: Fran Kodra
Orkestrimi: Luan Dagistani
Tex: Kadri Fikaj
Çifteli: Fran Kodra
Bilbil: Ervin Gega
Video Produksioni: Power Media StudioElvira Fjerza - Nate E Dite Lotoj Prej Mallit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nate E Dite Lotoj Prej Mallit".
3. Video është e këngës "Nate E Dite Lotoj Prej Mallit", por nuk këndohet nga Elvira Fjerza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Elvira Fjerza:


Komente 0