Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për 28 Nëntorin

28 Nentori

28 NENTORI ESHTE NJE DITE E MADHE,
LUFTUAN DHE VDIQEN SHUME DJEM SHQIPTARE.
ATA VDISEN PER LIRI E ATDHE,
QE KETE FLAMUR TA GEZOJME NE.

MARIGONA ESHTE NJE TRIMERESH,
E QENDISI FLAMURIN DERI NE MENGJES.
ISMAIL QEMAJLI ME KRENARI
E NGRITI FLAMURIN KUQ E ZI.

- poezi nga Elza Govori


- Poezia u dërgua nga Elza Govori -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  40


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet