Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ema Qazimi - Kenga E Marinarit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Muzika & Orkestrimi:

Aleksander Vezuli

Teksti:

Alqi Boshnjaku

Këngë e albumit:

"Trendeline Dhe Kenge"

Pjesëmarrëse në

Kur Vjen Pranvera 1989

Komente

Asnjë Koment

01/04/1989

1989-04-01T20:00:00+00:00Qe nga casti i largimit
Kane kaluar dite e net,
Neper vale te permallimit
Ti me shoke lundron ne det.
Dhe nuk eshte ndarja e pare
Ti ke ikur dhe me stine,
Shok i jetes marinar
Ndarja rritka dashurine.
Sado larg, te ndjej prane
Ty o marinar...

Dhe me shoke ne toke te huaj, marinar,
mbani lart flamurin tone kombetar!

(refreni 4 here)
Marinar, marinar,
Neper bote s'je vetmitar.
Ku spirancen hedh anija
Eshte me ty Shqiperia.
**********

Kete kohe te ndarjes sone
Te dy prisnim nje femije,
Ai erdhi sot ne jete
Linda vajze e te ngjan ty.
Kur te vish veren e nxehte
Do ta njomesh me lot malli,
Do ti vesh emrin e stines
Vera, Vera erdhi babi.
Bija ime a degjon
Kengn' e Marinarit...

Dhe me shoke ne toke te huaj, marinar,
mbani lart flamurin tone kombetar!

(refreni 5 here)
Marinar, marinar
Neper bote s'je vetmitar
Ku spirancen hedh anija
Eshte me ty Shqiperia.


Më Shumë Këngë Nga Ema Qazimi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet